„Bezmięsne poniedziałki” wprowadzane w szkołach USA. Popierają posty, byle nie kojarzyły się z katolicyzmem

Aktualizacja: 2019-03-13 4:11 pm

We Francji rozmaici celebryci w imię ochrony środowiska apelowali o wstrzymanie się w ciągu jednego dnia tygodnia od pokarmów mięsnych. Wybrali poniedziałki, aby czasami nie było tu skojarzeń „postępowego postu” z „ciemnogrodzkim piątkiem”. Teraz akcja nabiera tempa w… USA.

„Postne” poniedziałki pojawią się w szkołach publicznych w Nowym Jorku. Od wiosny 2018 taki „program pilotażowy” był prowadzony w 15 szkołach na Brooklynie. Teraz zostanie rozciągnięty na całe miasto.

Reklama / Advertisement

Urzędnicy miejscy twierdzą, że ten program nie zwiększa kosztów żywienia w ramach bezpłatnych posiłków wydawanych w szkołach publicznych. Oczywiście idzie za tym przede wszystkim uzasadnienie ideologiczne. „Ograniczenie spożywania mięsa poprawi zdrowie nowojorczyków i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych” – tłumaczy „postępowy” burmistrz NY Bill de Blasio i dodaje, że chodzi o to, żeby „nasz lunch i planeta były zielone dla przyszłych pokoleń”.

Lewactwo małpuje katolików, którzy, jak się okazuje nawet intuicyjnie, od wieków promowali zdrowe jedzenie i „ochronę planety”, ale z pewnością się do tego nie przyznają. Swoją drogą tylko czekać, jak spróbują eksportować te pomysły do Europy. Francuski falstart (spożycie mięsa po apelach celebrytów nie spadło) tylko sprowokuje ich do wykorzystywania w tej promocji odgórnych decyzji administracyjnych, tak jak ma to miejsce w USA.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=107070 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]