“Głos na PiS jest głosem za aborcją”

Aktualizacja: 2019-01-28 9:45 am

Kaja Godek dołączyła do koalicji narodowo-wolnościowej. „Nie zmarnujcie swojego głosu na aborterów”

Działaczka pro-life Kaja Godek dołączyła do politycznej koalicji z Robertem Winnickim, Grzegorzem Braunem i Januszem Korwin-Mikkem. „Dzisiaj potrzebny jest wielki Marsz dla Życia na wybory. Nie zmarnujcie swojego głosu na aborterów”.

Informacją o dołączeniu Kaji Godek do koalicji narodowo-wolnościowej podzielił się naFacebooku Robert Winnicki, transmitując konferencję prasową odbywającą się w Sejmie.

„Ponad rok temu przynieśliśmy do sejmu jako obywatele ponad milion podpisów pod projektem “Zatrzymaj Aborcję”, pod projektem zatrzymującym rzeź na niepełnosprawnych dzieciach. Byliśmy świadkami celowego i konsekwentnego spowalniania nad nim prac aż do zamrożenia w sejmowej komisji, która przez siedem miesięcy nie przedstawiła żadnego raportu ze swoich prac” – oznajmiła  Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” oraz „Zatrzymaj Aborcję”.

„Wynika z tego prosty wniosek, głos na PiS jest głosem za aborcją” – dodała, komentując dyscyplinę partyjną, jaka obowiązuje w partii rządzącej odnośnie do zachowania aborcyjnego kompromisu. „Unia Europejska, do której wchodziliśmy w 2004 r. była inna od tej, którą znamy (…), zapowiedzi niewtrącania się w sprawy wewnętrzne państw dotyczące moralności nie sprawdziły się”.

„Dzisiaj potrzebny jest wielki Marsz dla Życia na wybory (…) Nie zmarnujcie swojego głosu na aborterów. Nie zmarnujcie swojego głosu na partie aborcyjne – czy to z deklaracji, czy bez” – podkreśliła i oznajmiła, że „przystępuje do koalicji z Ruchem Narodowym, Partią Wolność i Panem Grzegorzem Braunem”.

Źródło: Facebook.com/ Robert Winnicki

PR

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-28) – [Org. tytuł: «Kaja Godek dołączyła do koalicji narodowo-wolnościowej. „Nie zmarnujcie swojego głosu na aborterów”»]

 


 

Co dalej zakazem aborcji? Rzecznik Praw Dziecka zapyta Sejm o powody opóźnień

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” zapowiedział interwencję w Sejmie w sprawie opóźnień w pracach nad obywatelskim projektem #Zatrzymaj Aborcję. Indagowany przezeń będzie też Rzecznik Praw Obywtaelskich.

Mikołaj Pawlak pytany o obronę życia zaznaczył, że popiera wniosek posłów do Trybunału Konstytucyjnego, dotyczący zbadania zgodności z ustawą zasadniczą przepisów dopuszczających tzw. aborcję eugeniczną. Jak przyznał RPD, gdyby mógł, zabrałby głos przed Trybunałem. To jednak jest uwarunkowane działalnością Rzecznika Praw Obywatelskich.

Gdybym tylko mógł zabrać głos przed Trybunałem, zrobiłbym to. Przepisy są tak skonstruowane, że nie mogę tego zrobić bez udziału Rzecznika Praw Obywatelskich. Mogę jednak zapewnić, że zapytam pana Adama Bodnara, dlaczego nie przystąpił do tak ważnej sprawy, jaką jest ochrona życia. Moje zdanie na temat aborcji jest ogólnie znane – popieram ochronę życia od poczęcia – zaznaczył Mikołaj Pawlak w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”

Rzecznik odniósł się też do kwestii procedowania obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. – Wszyscy widzą chyba, że podkomisja, w której utknął ów projekt, jest chyba najdłużej działającym gremium. Mam zamiar wystąpić do przewodniczącego podkomisji sejmowej z zapytaniem, skąd ta zwłoka – zapewnił.

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-01-28)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106439 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]