Klimat i limity prędkości na autostradach zamiast Ewangelii. Tak wygląda niemiecki kościół!

Aktualizacja: 2019-01-22 9:55 am

W Niemczech doszło do zdrady. Biskupi nie przepowiadają Chrystusa, ale szermują politycznymi poprawnie hasłami. Zamiast o zbawieniu wiecznym mówią o zmianach klimatu. Przy tym oskarżają cały Kościół o nadużycia, choć sami są winni ich tuszowania – mówi ks. prałat Wilhelm Imkamp. 

Ks. prałat Wilhelm Imkamp w rozmowie z katolickim portalem austriackim Kath.net oskarżył Kościół katolicki w Niemczech o głęboką zdradę Ewangelii. W jego ocenie biskupi w nieuzasadniony sposób krytykują własny Kościół, a ponadto nie głoszą już prawdy, tylko polityczno-poprawne komunały.

Deeschatologizację krytykował już ostro Józef Ratzinger jako kardynał i papież. Zbawienie oznacza przede wszystkim, że wszyscy możemy zyskać wieczną szczęśliwość, a to znowu oznacza, że wszystko musimy oceniać z perspektywy bycia przydatnym dla zbawienia wiecznego. Dziś przepowiadanie zastąpiono tymczasem hasłami politycznej poprawności. To zdrada, to samobójstwo ze strachu przed śmiercią  – powiedział ostro ceniony bawarski kapłan.

Ksiądz komentował też głośną niedawno wypowiedź biskupa Heinera Wilmera z Hildesheim, według którego nadużycia seksualne „leżą w DNA Kościoła”. – W całym kompleksie sprawy nadużyć są dwie grupy sprawców, sami molestujący oraz ci, którzy to tuszują. Tuszujących można wskazać po imieniu, to biskupi i ich diecezjalny personel kierowniczy, to znaczy: wikariusze generalni, osobiści referenci i członkowie osobistych grup doradczych czy też kapituły katedralnej. To oni zawiedli, a nie Kościół – powiedział jednoznacznie.

Jego zdaniem niemieccy biskupi nie mają dziś wiele wspólnego z teologicznym postrzeganiem episkopatu zawartym w dokumentach Soboru Watykańskiego II. Zamiast sprawować godnie swoją posługę zajmują się troską o to, by wśród wiernych panował dobry humor. Mówią nie o prawdach dotyczących zbawienia, ale o zmianach klimatu i limitach prędkości na autostradach.

Kapłan mówił też o lichej kondycji moralnej i intelektualnej rządzących elit, które są zaskoczone i zaniepokojone zmianami politycznymi w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Węgrzech czy Polsce. Stąd, powiedział, pełne nienawiści medialne relacje o wydarzeniach w tych krajach.

 

Źródło: Kath.net

Pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106342 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]