- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Pierwszy w Polsce rabin-gej

Do Polski przybył nowy rabin, potomek polskich Żydów, którzy wyjechali z Polski przed rozpoczęciem II Wojny Światowej, co – warto dodać – według obowiązującej terminologii klasyfikuje rabina jako “potomka ocalałych z Holokaustu”.

Przybyły do Polski rabin Katz ma za zadanie “rozbudzić żydowską społeczność w Polsce”. Jak na razie opiekuje się grupą 250 Żydów oficjalnie zarejestrowanych w założonej10 lat temu grupie Żydów reformowanych – Beit Warszawa. Aby przyciągnąć większą grupę zwolenników, ten przybyły z Argentyny 53-letni rabin oferuje niecodzienne podejście. Rabin Katz jest bowiem pierwszym rabinem w Polsce, który otwarcie przyznaje się do homoseksualizmu.

Rabin Katz, obywatel Argentyny, Izraela i Szwecji, zamieszkał w Warszawie wraz ze swoim partnerem, Kevinem Gleason, producentem hollywodzkich reality show “The Bachelor” (w Polsce wprowadzonych przez stację TVN jako “Kawaler do wynajęcia”). Para ta “pobrała się” 2 lata temu w Kalifornii, a teraz przechadza się ulicami Warszawy z dwoma psami-bokserami. Pomimo tego, iż “Kościół katolicki i niektórzy konserwatywni politycy w Polsce cały czas publicznie określają homoseksualizm jako nienormalność i zachowanie niemoralne” – pisze w komentarzu agencja AP, rabin Katz mówi, że jak do tej pory nie doświadczył w Polsce antysemityzmu czy homofobii.

Członkowie synagogi rabina Katza zastanawiają się czy nie za wcześnie na sprowadzenie do Polski “otwartego geja-rabina”, jakkolwiek rabin Katz był w stanie przyciągnąć już jednego katolika – swojego partnera, 50-letniego Gleasona, który “dla Aarona” przeszedł na judaizm. Pojemna Synagoga przyjmie następnych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]