Kompromitacja niemieckiej minister. Złożyła życzenia wszystkim, tylko nie chrześcijanom

Aktualizacja: 2018-12-19 9:53 am

„Wszystko jedno jakiego jesteście wyznania, życzymy Państwu spokojnego czasu i dobrego początku Nowego Roku” – takie życzenia bożonarodzeniowe złożyła Niemcom na Twitterze pełnomocnik rządu Angeli Merkel ds. integracji Annette Widmann-Mauz. W odpowiedzi spadła na nią fala krytyki ze strony internautów, niemieckich mediów, a nawet polityków CSU i CDU.

– Jeżeli członek rządu na bożonarodzeniowej kartce świątecznej pisze, że są to pozdrowienia dla wierzących we wszystko, to należy zapytać, jakie wartości on reprezentuje – powiedziała niemieckim mediom Sylwia Pantel z CDU.

W podobnym tonie wypowiedziała się Sevim Dagdelen, ekspert do spraw migracji i wiceprzewodnicząca frakcji lewicowej w Bundestagu. Polityk stwierdziła, że „źle rozumiana tolerancja sprawia, że znaczenie świąt Bożego Narodzenia jest umniejszane”.

Media i internauci przypomnieli ponadto, że Widman-Mauz przed rozpoczęciem ramadanu składała życzenia muzułmanom, a w święta Chanuki – żydom, a nie tak jak w przypadku Bożego Narodzenia wszystkim bez względu na wyznanie.

„Afera z kartką świąteczną Anette Widmann-Mauz zbiegła się z apelem papieża Franciszka, by nie zeświecczać Bożego Narodzenia i nie zapominać, że świętujemy narodziny Pana Jezusa. Słowa te padły podczas spotkania z wiernymi na audiencji generalnej w watykańskiej auli Pawła VI”, wskazuje polskieradio24.pl.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105838 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]