Szkoła zabroniła dekoracji w kolorze czerwonym. „To się kojarzy z chrześcijańskimi Świętami”

Aktualizacja: 2018-12-11 1:09 pm

Władze szkoły w Omaha, w stanie Nebraska, zabroniły świątecznych dekoracji, a nawet… cukierków. Te ostatnie bowiem często są w kształcie litery „J”, która jest pierwszą literą imienia Jezus.

Władze szkoły wystosowały specjalny dokument, w którym znalazły się informacje o tym, czego nie wolno robić w szkole przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

„Prosimy, pamiętajcie, że w naszej szkole nie obchodzimy Świąt Bożego Narodzenia ani żadnych innych. W okresie przed Świętami nie podejmujcie żadnych aktywności. Uczą się u nas wyznawcy różnych religii i naszym zadaniem jest pracować tak, by nie czuli się oni wyobcowani” – napisała dyrekcja szkoły.

Zabroniono jakichkolwiek zmian dekoracji przed Świętami. Na dotychczasowych nie wolno zaś stosować kolorów czerwonego i zielonego. Te bowiem jednoznacznie kojarzą się dyrekcji właśnie ze świętami.

Inny pomysł, który wydaje się już kompletnie absurdalny, dotyczy zakazu świątecznych słodyczy, szczególnie tych najbardziej charakterystycznych, które są w kształcie litery „J”, w kolorach biało-czerwonych. W opinii dyrekcji szkoły, kształt ten odnosi się do pierwszej litery imienia Jezus, a to oznacza, że ich eksponowanie może być dyskryminujące.

Źródło: lifesitenews.com

ged

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105733 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]