Żydzi mogą torturować

Aktualizacja: 2018-12-6 11:23 am

INFO: Sąd Najwyższy Izraela orzekł, że tortury władz Izraela wobec podejrzanych członków Hamasu nie są nielegalne i że śledczy agencji Shin Bet nie muszą być ścigani.

Orzeczenie poszerzyło i skutecznie usunęło surowe ograniczenia nałożone przez przełomową decyzję tego samego sądu prawie dwie dekady temu.

– Orzeczenie pokazuje, że w oczach Sądu Najwyższego fizyczne znęcanie się jest uzasadnionym, a może nawet lepszym sposobem przeprowadzenia przesłuchania w sprawach bezpieczeństwa narodowego – powiedział p. Itamar Mann, wykładowca prawa na Uniwersytecie w Hajfie.

Źródło: 972mag.com

Opracował: BL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105658 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]