Neonaziści panoszą się w Niemczech. Prawie pół tysiąca listów gończych. Policja jest bezradna

Aktualizacja: 2018-12-4 10:30 am

Niemcy nadal poszukują 467 neonazistów w związku z popełnionymi przez nich przestępstwami. Wysłano za nimi listy gończe, jednak większość od miesięcy ukrywa się przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości.

Jak ujawniło federalne MSW, działania policji okazują się nieskuteczne. Według niemieckiego resortu, jedna czwarta neonazistów może w każdej chwili użyć przemocy.

Podejrzanych o popełnienie jednego lub wielu przestępstw z użyciem przemocy jest dziewięćdziesięciu dziewięciu neonazistów. Na kolejnych stu ośmiu wystawiono nakazy aresztowania w związku z popełnieniem czynów karalnych o podłożu politycznym.

W ciągu ostatnich czterech lat liczba neonazistów poszukiwanych w Niemczech listami gończymi wzrosła z 253 w 2014 roku do 467 w bieżącym roku.

Żródło: polskieradio.pl

Za: Najwyższy Czas! (04/12/2018)

 


 

Hajlowanie w elitarnej jednostce Bundeswehry

INFO: W jednej z elitarnych jednostek Bundeswehry wykryto hajlowanie i przemoc – podaje interia.pl.

Jak podaje portal, za wielokrotne hajlowanie podpułkownika jednostki specjalnej niemieckiego wojska spotkała kara pieniężna. W kolejnych sześciu przypadkach trwa dochodzenie. Chodzi też o przemoc, znęcanie się i wykorzystywanie seksualne dzieci.

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (04-12-2018)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105593 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]