Skandal w U.S. Navy. Marynarze odpowiedzialni za reaktor nuklearny ćpali środki halucynogenne

Aktualizacja: 2018-11-7 9:17 am

Czternastu marynarzy służących na lotniskowcu z napędem atomowym USS Ronald Reagan (CVN-76) ma postawione zarzuty dyscyplinarne w związku z zażywaniem LSD. Odpowiadali za reaktor nuklearny.

Dwóch marynarzy stanie przed sądem wojskowym, z zarzutami posiadania i rozprowadzania narkotyku, a kolejni trzej oczekują na postawienie zarzutów. 10 marynarzy otrzymało kary dyscyplinarne. Zostali zawieszeni i odsunięci od pełnienia obowiązków.

Wszyscy z wyjątkiem jednego byli odpowiedzialni za obsługę reaktora nuklearnego napędzającego USS Ronald Reagan (CVN-76). Nie podano jakie dokładnie funkcje pełnili. Wydział reaktora nuklearnego na lotniskowcu liczy ok 400 osób.

Dowództwo lotniskowca zleciło kontrolę wszystkich prac związanych z użytkowaniem reaktora przez oskarżone osoby. Nie stwierdzono nieprawidłowości. Dowództwo twierdzi, że bezpieczeństwo załogi nie było zagrożone.

Lotniskowiec USS Ronald Reagan (CVN-76) służy w amerykańskiej 7 flocie na Pacyfiku. Stacjonuje w bazie Yokosuka w Japonii. Jest jednym z 10 lotniskowców klasy Nimitz jakie użytkuje U.S. Navy. Jednostki mają 332,8 metrów długości, 76,8 m szerokości i zanurzenie 11,3 m.

Każdy z nich napędzany jest dwoma reaktorami nuklearnymi, które pozwalają na osiągnięcie prędkości 30 węzłów. Załogę stanowi 3300 marynarzy,członków personelu lotniczego i pilotów. Na jego pokładzie może stacjonować do 90 samolotów. Główną siłę uderzeniową stanowią samoloty F/A-18 Hornet i Super Hornet.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=105155 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]