Maryland: Szkoła podstawowa wycofała przedstawienie teatralne, bo padają w niej “obraźliwe słowa” pod adresem Arabów

Aktualizacja: 2018-10-24 3:16 pm

Dyrektor państwowej szkoły podstawowej Westowne Elementary School w Catonsville (stan Maryland) podjął decyzję o wycofaniu z repertuaru szkolnego teatru, disneylandowego przedstawienia “Alladin, Jr.”, bowiem “Arabowie określeni są w niej jako barbarzyńcy”.

W liście do rodziców dyrektor szkoły J. Palmer Walker wyjaśnia, że wycofuje przedstawienie “w związku z naciskami [niektórych] rodziców wskazującymi na kontrowersyjne wątki i nieodpowiednie przedstawienie występujących postaci”. W rzeczywistości, sprzeciw wniosła jedna arabska rodzina, której 9-letni syn poczuł się urażony, gdyż raz jeden w bajce padają słowa o pochodzeniu Arabów z “barbarzyńskiej krainy”. Arabska rodzina otrzymała wsparcie ze strony prawników z organizacji Council on American-Islamic Relations, a przygotowywana w zamian inna sztuka będzie już konsultowana ze środowiskiem arabskim. Wycofanie przedstawienia i uległość dyrekcji poddana została licznej krytyce ze strony większej liczby rodziców, którzy zarzucają władzom szkoły i powiatu polityczną poprawność.

Sztuka Alladin, Jr. przygotowywana przez szkolny teatr opiera się na Broadway’owskim musicalu wyprodukowanym przez studio Walta Disneya w 1992 roku.

W ciągu ostatnich 10 lat daje się w Stanach Zjednoczonych wyraźnie zauważyć wzrost liczby muzułamanów, którzy dotychczas byli niemal niezauważalni. Statystyki podają, że w 2017 było 3.5 miliona muzułmanów, czyli ok. 1.1% ludności. Nagły wzrost o ponad 120% nastąpił w latach 2005-2017, czyli w latach kandencji prezydenta Barracka Husseina Obamy, kiedy wspierano imigrację z krajów muzułmańskich. Pew Research Center wylicza, że w roku 2040 liczba muzułmanów przewyższy liczbę żydów w USA, dzisiaj wyliczaną na ok. 7 milionów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Baltimore Sun (October 18, 2018)
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104977 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]