Soloch: „Wznawiamy dialog z Izraelem”. Żydzi łaskawie przyjmą szefa BBN po wytarzaniu Polski w smole i pierzu

Aktualizacja: 2018-10-16 10:19 am

Po wytarzaniu Polski w smole i pierzu na arenie międzynarodowej, Izrael łaskawie zgodził się na wznowienie stosunków i dialogu pomiędzy ww państwami. „To wznowienie dialogu strategicznego z szefem rady bezpieczeństwa przy premierze Izraela” – mówi we wtorkowej rozmowie z „Dziennikiem Gazeta Prawną” Paweł Soloch, szef BBN.

„Wizyta wpisuje się w ciąg dobrych relacji ośrodka prezydenckiego z Izraelem. Dochodzi do niej po spotkaniu Andrzeja Dudy z Benjaminem Netanjahu” – dodaje szef BBN. Zapewnia też, że „te rozmowy będą kontynuowane na poziomie doradców obu przywódców”.

Soloch dopytywany, czy „wznowienie oznacza, że coś zostało zerwane”, ponieważ – jak przypomina gazeta – „wizyta miała dojść do skutku kilka miesięcy temu”. „Przewidziana na luty wizyta została przełożona, co się zbiegło z nowelizacją ustawy o IPN” – wyjaśnia Soloch. „Istotą naszych rozmów jest wymiana poglądów w kwestii bezpieczeństwa. Interesuje nas izraelska ocena sytuacji na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w kontekście Rosji” – wyjaśnia.

„Będziemy też poruszać sprawy związane z deklaracją prezydenta o gotowości Polski do powrotu do misji ONZ na Wzgórzach Golan” – dodaje. Soloch został także zapytany o to, czy „nie obawia się, że wysłanie polskich żołnierzy na granicę syryjską otwiera pole do prowokacji rosyjskich”. Zaznaczył, że „przy każdej misji jest pewne ryzyko”.

„Ale mamy doświadczenia obecności w tym regionie, a także możemy liczyć na przychylność władz izraelskich. Nie zakładamy, że zagrożenia będą większe od standardowych” – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef BBN.

(PAP)

Za: Najwyższy Czas! (16/10/2018)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104847 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]