Wielki krzyż, znajdujący się na greckiej wyspie, został zwalony, bowiem może być „obraźliwy dla muzułmańskich imigrantów”

Aktualizacja: 2018-10-12 4:11 pm

Starożytna mityczna grecka wyspa Lesbos jest dziś znana przede wszystkim jako miejsce kotwiczenia handlarzy ludźmi oraz za sprawą problemów i konfliktów wywołanych przez migrantów.

Oto wielki pomnik, mający formę krzyża, symbolu chrześcijaństwa, znajdujący się na tej greckiej wyspie, został zwalony. Stało się tak w następstwie żądań organizacji, która – jak sama o sobie mówi – promuje wielokulturowość i zgodne współistnienie ludzi różnych kultur i religii. Organizacja argumentowała, że krzyż może być postrzegany jako obraźliwy dla imigrantów, z których przytłaczająca większość to muzułmanie.

Krzyż ten został wzniesiony na klifach Apellii, u podnóża zamku Mytilene, w hołdzie ludziom, którzy zginęli na morzu. Według lokalnej grupy koegzystencji krzyż jednak miał charakter obraźliwy, ponieważ wielu z tych, którzy utonęli w rejonie wyspy, nie było chrześcijanami.

Lokalna gazeta, wydawana na wyspie, informuje, że grupa otrzymała również wsparcie od niektórych organizacji pozarządowych, które to podzielały negatywne stanowisko w sprawie pomnika w formie krzyża.

Wysłano list do ministerstwa oraz miejscowego burmistrza, w którym grupa koegzystencji twierdziła, że wzniesienie krzyża miało na celu odstraszanie imigrantów. W liście napisano, że inicjatorzy pomnika byli „aspirującymi krzyżowcami”, którzy kierowali się rasistowskimi i nietolerancyjnymi pobudkami. Podkreślono, że doszło do nadużycia, jako że chrześcijański krzyż winien być symbolem miłości i ofiary. W związku z tym wezwali do zburzenia pomnika.

I tak się stało. Zaledwie kilka dni później, przy czym stało się to w nocy, pomnik został zwalony. Zniszczone resztki krzyża wyglądają niczym gruzowisko na placu budowy.

Atak grupy współistnienia na pomnik i jego zburzenie wywołały oburzenie dużej części miejscowej ludności, która wierzy, że czyn ten stanowi atak na chrześcijaństwo, a większość mieszkańców wyspy to chrześcijanie.

/Voice of Europe/

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104820 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]