K. Morawiecki przeciwny bazom USA w Polsce. „To szykowanie nas do wojny”

Aktualizacja: 2018-09-27 10:03 am

„To jest szykowanie nas do wojny” – mówił Kornel Morawiecki komentując zapowiedzi o budowie stałych baz amerykańskiej armii w Polsce.

„Patrzę z pewną rezerwą na tę inicjatywę polsko-amerykańską. Ja wolałbym żebyśmy polskie pieniądze wydawali na polska armię, polskich żołnierzy, niż na amerykańskich” – mówił marszałek senior.

Ojciec premiera stwierdził, że Polska takim działaniem złamie jedno z ustaleń międzynarodowych, iż NATO nie będzie przesuwać wojsk, na tereny byłego Układu Warszawskiego.

„Uważam, że każde łamanie praw międzynarodowych to jest bardzo ryzykowne, strasznie ryzykowne” – mówił Morawiecki.

Gdy dziennikarz prowadzący rozmowę stwierdził, że strona rosyjska wielokrotnie łamała takowe ustalenia, Kornel Morawiecki mocno zaprotestował.

„Jeden raz, czyli jak zajęli Krym, ale wcześniej myśmy bombardując Belgrad doprowadzili do oderwania Kosowa od Serbii i myśmy zaczęli łamać prawo międzynarodowe w tym sensie, że ten zachodni świat” – podsumował.

źródło: RMF24.pl / Wolność24.pl

Za: Najwyższy Czas! (27/09/2018) -- [Org. tytuł: «Morawiecki przeciwny bazom USA w Polsce. „To szykowanie nas do wojny”»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=104603 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]