Komunikat, czyli wyłączcie czasem telewizor

Aktualizacja: 2007-05-28 12:00 am

Galba zamilkł… Dlaczego? Dopadli go nieznani sprawcy z Ruchu NRD*? Dostał posadę w spółce Skarbu Państwa i zajmuje się koszeniem grubej kasy? Stracił wiarę w Dom Panujący i zrozumiawszy ogrom zbrodni, których współwinę zaczął odczuwać, zamknął się w klasztorze?


Nic z tych rzeczy.


Około 10 dni temu wsiadłem w samolot i poleciałem (“w celach biznesowych”) do pięknego miasta położonego ponad 2.000 km od granic Rzeczypospolitej. W czasie tego niezbyt długiego wyjazdu zupełnie odciąłem się od krajowej “bieżączki” politycznej. Po dwóch dniach wróciłem do Polski. Wieczorem włączyłem telewizor. Na ekranie pojawiła się połowa polityka, który tym się charakteryzuje, że ze względu na swe spore gabaryty nie mieści się w moim niewielkim odbiorniku.

Polityk, zalewając się potem, rzucał się w ustawionym w studio fotelu niczym człowiek dotknięty  wstydliwą chorobą. Z tego, co mówił wywnioskowałem, że właśnie broni demokracji.

Zrobiło mi się niedobrze (pewnie wina niedawnego lotu). Wyłączyłem telewizor.

Od tamtego wieczora włączam go tylko w celach czysto rozrywkowych – nigdy na serwisy informacyjne lub publicystyczne nawalanki u Lisa czy Morozowskiego. Kontakt z gazetami również ograniczyłem do minimum.

Plany na popołudnie: spacer ze Skubim, który wczoraj wypełnił normę na Championa Polski, potem konie.

Powiedzmy, że oczyszczam umysł by wrócić ostrym jak brzytwa (brzmi to lepiej niż “nie chce mi się pisać”). Jutro, za tydzień, może dwa. Zobaczymy.

Tymczasem patrzę na kipiący politycznymi emocjami Salon24 (wchodzę tam pierwszy raz od 2 tygodni)… Ludzie, weźcie czasem wolne od polityki! Naprawdę warto. Chyba, że chcecie za parę lat spojrzeć w lustro i zobaczyć Niesiołowskiego…

 

* Ruch NRD – Ruch na Rzecz Demokracji (d. ZBOWiD)

 

Za: Prawy Prosty Autor: Galba , Mon 28 May 2007 03:04 PM CEST  |  Link

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1042 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]