- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Migracja matką wszystkich problemów politycznych. Mocne słowa szefa niemieckiego MSW

Szef resortu spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer stwierdził, że należy ograniczyć imigrację do Niemiec. Według ministra stanowi ona przyczynę wszystkich najważniejszych problemów zachodnich rządów.

Kierujący resortem spraw wewnętrznych Horst Seehofer udzielił wywiadu stacji telewizyjnej n-tv w związku ze złożeniem w niemieckim parlamencie projektu ustawy imigracyjnej. Ogranicza ona dotychczasową otwartość na przybyszów, redukując ich możliwości wjazdu na teren RFN. Nowym rozwiązaniem jest bowiem ocena przydatności imigranta pod kątem rynku pracy. Przyjmowani będą tylko fachowcy i osoby mające realne perspektywy zatrudnienia.

Horst Seehofer powiedział, że nieuregulowana polityka migracyjna jest problemem zachodnich rządów, a ta kwestia podzieliła jego kraj. Ponadto, jego zdaniem, migracja jest matką wszystkich politycznych problemów w Niemczech.

Krajowe media w większości krytykują nowy projekt ustawy. Twierdzą, że ogranicza on perspektywy zawodowe imigrantów i utrudnia sytuację niemieckim pracodawcom. Jednak ,,Neue Osnabrücker Zeitung” podkreśla, że jest to krok w dobrym kierunku, bowiem nowe prawo będzie wymagało znajomości języka, kwalifikacji i realnych szans zatrudnienia w Niemczech.

Źródło: dorzeczy.pl / dw.com

NP

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]