Trump: wszyscy głupcy koncentrujący się na Rosji powinni przyjrzeć się Chinom

Aktualizacja: 2018-08-19 9:20 am

„Wszyscy ci głupcy, którzy są tak skupienia na patrzeniu tylko na Rosję, powinni zacząć patrzeć także w innym kierunku – Chin” – twierdzi prezydent USA Donald Trump.

W kontekście toczącego się w USA śledztwa ws. ingerencji Rosji w ostatnie wybory prezydenckie, prezydent Donald Trump zwrócił uwagę, że uwaga przesadnie koncentruje się na Moskwie, podczas gdy jego zdaniem powinna także na Pekinie.

„Wszyscy ci głupcy, którzy są tak skupienia na patrzeniu tylko na Rosję, powinni zacząć patrzeć także w innym kierunku – Chin” – napisał Trump. „Ale ostatecznie, jeśli będziemy mądrzy, twardzi i dobrze przygotowani, to dogadamy się ze wszystkimi” – dodał.

Wcześniej prezydent USA wielokrotnie potępiał śledztwo prowadzone w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku. Nazywał je „polowaniem na czarownice”.

Według raportu przygotowanego przez Pentagon chińska armia „może ćwiczyć uderzenia” na cele amerykańskie, a także siły sprzymierzone i bazy wojskowe w zachodniej części Pacyfiku. W tym również na wyspie Guam. Dwa lata temu w raporcie przedstawionym przez amerykańską komisję rządową podano, że baza USA na wyspie Guam znajduje się w zasięgu najnowszych chińskich rakiet oraz bombowców. Pekin ma zaś kontynuować starania na rzecz neutralizacji zdolności USA do udzielenia pomocy swoim sojusznikom w regionie.

Coroczny raport skierowany do Kongresu wskazuje natomiast, że Chińczycy zwiększają swoje zdolności bojowe pozwalające im wysyłać bombowce do ataków na bardziej oddalone cele.

Jak informowaliśmy, marynarka wojenna USA dostała zielone światło ws. nowych rakiet przeciwokrętowych dalekiego zasięgu, które mają przebić chińskie rakiety i zmienić niekorzystną dziś sytuację dla US Navy.

Stosunkiu na linii Waszyngton-Pekin są bardzo napięte. Wojną handlową rozpoczęły władze USA nakładając w marcu cła importowe na produkowaną w Chinach stal i aluminium. Największe uderzenie celne Amerykanie wyprowadzili w czerwcu, gdy obłożyli cłem chińskie towary o łącznej wartości 50 mld dolarów. Chiny odpowiadają każdorazowo okładając cłem import z USA o podobnej wartości.

twitter.com / rp.pl / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103418 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]