Patryk Jaki popiera delegalizację ONR

Aktualizacja: 2018-08-18 4:03 pm

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji prasowej odniósł się do wniosku Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR. Kontrkandydat Patryka Jakiego złożył wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację Stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. Na zwołanej przez siebie konferencji prasowej Trzaskowski powiedział:

To co czarne jest czarne, to co brunatne, brunatne.

Jaki zapytany o ustosunkowanie się do wniosku Trzaskowskiego odpowiedział:

Wniosek Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR to gra polityczna; już wcześniej wnioskowałem o delegalizację ruchów faszystowskich. (…)  Ja się mogę nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to sprawa nieistotna dla Warszawy.

Patryk Jaki unikał dalszych odpowiedzi o pytania dotyczące ONR-u tłumacząc, że nie jest to sprawa samorządowa.

Ponadto kandydat Zjednoczonej Prawicy zarzucił Trzaskowskiemu, że ten mógł złożyć taki wniosek do wielu instytucji, a ten wybrał Prokuratora Generalnego:

Charakterystyczne jest to, że wniosek o którym mówił mój szanowny konkurent, można złożyć co najmniej do kilku instytucji, ale on składa go akurat do Ministerstwa Sprawiedliwości. Dlaczego? To jest po prostu tylko i wyłącznie gra polityczna, a ja nie chcę żeby Warszawa była uwikłana w takie ideologiczne, partyjne gry.

źródło: salon24.pl

Za: medianarodowe (17-08-2018)

 


 

Rafał Ziemkiewicz ostro do Patryka Jakiego: „Niech Pan się walnie w czoło póki czas”

Rafał Ziemkiewicz ostro zareagował na słowa Patryka Jakiego. I ma całkowitą rację.

Zaczęło się od tego, że laluś Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie wniosku o delegalizację ONR. Trzaskowski tradycyjnie coś bredził o faszystach łącząc ich z Obozem Narodowo Radykalnym. Oczywiście pomija fakt, że członkowie ONR walczyli i umierali broniąc naszej ojczyzny przed III Rzeszą.

Jaki zapytany przez dziennikarzy, czy jako wiceminister sprawiedliwości wesprze wniosek Trzaskowskiego, odpowiedział, że może wspierać wszystkie wnioski o delegalizację prawdziwych ruchów faszystowskich. „Ja już wcześniej mówiłem o niektórych występach ONR – że jestem za tym, żeby zdelegalizować organizacje faszystowskie” – stwierdził.

Za tę wypowiedź dostał srogą burę od Rafała Ziemkiewicza.

Panie ⁦@PatrykJaki⁩ naprawdę palnął Pan, że też jest za delegalizacją ONR?! Może tę tablicę też Pan każesz wyrwać z muru? A szkołom ONR-owca Bytnara „Rudego” zmienić patrona? Może na Geremka?!
😡💥👋
Niech Pan się walnie w czoło póki czas, zanim zmarnuje co dotąd osiągnął!
– napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/1030812853782102016

Za: Najwyższy Czas! (18/08/2018)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103407 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]