Prezydent Filipin wypowiedział wojnę Kościołowi. Publicznie obraził biskupów

Aktualizacja: 2018-08-16 3:13 pm

Jest tu jakiś biskup? Nie? Bo chcę go skopać – powiedział podczas przemówienia w Manilli Rodrigo Duterte, prezydent Filipin. Znany ze swoich antyklerykalnych poglądów polityk, nie pierwszy raz w wulgarny sposób atakuje Kościół. W przeszłości, episkopat Filipin ogłaszał ogólnorarodową pokutę, by zadośćuczynić za jego bluźnierstwa.

Prezydent Duterte nie pierwszy raz w wulgarny sposób atakuje Kościół. 9 lipca, po spotkaniu z abp. Romulo Vallesem obiecał już więcej nie obrażać katolików. Jak widać, były to czcze słowa.

– Jest tu jakiś biskup? Nie? Bo chcę go skopać – krzyczał podczas swojego przemówienia. Twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez swoich duchownych wychowawców.

Duterte podkreślił, że nie należy już do Kościoła Katolickiego, ale założył swój prywatny kościół, w którym nie ma ograniczeń. „W moim kościele po śmierci nigdzie nie idziesz. Nie ma piekła. Stajesz się po prostu zwłokami” – przekonywał.

Duterte niezwykle wulgarnie i bluźnierczo zaatakował też świętych Kościoła: św. Izydora i św. Pawła.

W przeszłości filipiński episkopat ogłosił ogolnonarodową pokutę za antykatolickie “wyczyny” prezydenta. Jak widać to nie był koniec ekscesów z Duterte w roli głównej. Aż dziw bierze, że w kraju w którym wyznawanie wiary katolickiej deklaruje ponad 85 proc. społeczeństwa, wybory wygrał tak wybitnie antyklerykalny polityk.

Źródło: catholicherald.com / cruxnow.com

PR  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=103372 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]