- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Ilu niemieckich policjantów potrzeba do przewiezienia 5 imigrantów? Wielka operacja zakończyła się prawie sukcesem

0 samochodów, 250 funkcjonariuszy, a to wszystko po to by przewieźć 5 imigrantów z Gambii. Wielka operacja zakończyła się prawie sukcesem

Setki funkcjonariuszy, kilkadziesiąt samochodów, ambulanse, psy z przewodnikami – to wszystko pojawiło się w piątek wieczorem w centrum małego niemieckiego miasteczka Donauwörth.

Jak donosi dziennik „Die Welt” policja przeprowadzała gigantyczną akcję przeniesienia 5 imigrantów z Gambii do innego schroniska. Przybyszy trzeba było przenieść, bo w centrum, w którym dotychczas mieszkali wciąż wszczynali awantury i uczestniczyli w bójkach z imigrantami pochodzącymi z innych krajów.

Pierwsza część operacji odbyła się rano. Wtedy policjanci zrobili tzw rozpoznanie. Okazało się, że wielu imigrantów trzyma w pokojach niebezpieczne przedmioty.

Funkcjonariusze wycofali się więc i wrócili wieczorem w sile zmotoryzowanej kompanii. Udało się przewieźć 4 Gambijczyków, jeden gdzieś zniknął. Operacja zakończyła się więc prawie sukcesem.

„Dzięki empatycznemu podejściu, jasno przedstawionym wyjaśnieniom nie trzeba było używać siły fizycznej”– z dumą oświadczyła policja.

Funkcjonariusze pomogli również przeprowadzić się 30 Gambijczykom w samym centrum, w którym mieszkali. Imigranci, którzy byli z rodzinami zamieniali pokoje na większe. Jak oświadczono ma to zapobiec dalszym konfliktom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]