Włoski uniwersytet zamknął wydziały, by nie dopuścić do wykładu prof. R. Faurissona

Aktualizacja: 2007-05-22 12:00 am

Włoski uniwersytet w Teramo zamknął swoje sale w piątek, 18 maja br., uniemożliwiając tym samym wygłoszenie wykładu przez francuskiego profesora Roberta Faurissona, znanego z niekonformistycznego opisywania historii II Wojny Światowej.

78-letni, emerytowany profesor R. Faurisson, zaproszony został przez prof. Claudio Moffa, wykładowcę historii Azji i Afryki i dyrektora programu szkolenia pomagisterskich (Masters) studiów Bliskiego Wschodu.

Władze uniwerstytetu usprawiedliwiają się twierdząc, że obecność prof. Faurissona i jego wykład mogły spowodować niebezpieczne wydarzenia w miasteczku uniwerstyteckim. Zamknięto więc sale wykładowe i budynki kilku wydziałów, gdyż “Panujący klimat napięcia może narazić na niebezpieczeństwo studentów”.

Policja zmuszona była eskortować prof. Faurissona, gdyż grupa około 100 protestujacych osób napastowała go, krzycząc i wyzywając, a prof. Moffa został fizycznie zaatakowany.

Wcześniej władze uniwersytetu zażądaly od prof. Moffa, by cofnął zaproszenie prof. Faurissona, gdyż jego kwalifikacje “są całkowicie nieadekwatne i nie zasługują na akademickie potwierdzenie.” Prof. Moffa odpowiedział jednak, że ma prawo do przekazywania informacji w sposób nieskrępowany i podtrzymał wystosowane do prof. Faurissona zaproszenie.

Prof. Robert Faurisson był pięciokrotnie karany przez sądy francuskie za “negowanie zbrodni przeciwko ludzkości”. Dogłębne prace prof. Faurissona wskazują jednak nie na “negowanie Holokaustu”, lecz próbują ustalić prawdziwą liczbę ofiar żydowskich w czasie II Wojny Światowej, co w obecnie politycznie-poprawnej Europie staje się samo w sobie działalnością przestępczą. Prof. Faurisson twierdzi również z całą stanowczością, że nie ma żadnych dowodów na istnienie w niemieckich obozach koncentracyjnych komór gazowych mających służyć do mordowania ludzi.

Tzw. środki zaradcze wraz z tradycyjnym szantażem przeciwko wykładowi prof. Faurissona na włoskim uniwerstytecie, podjęły środowiska żydowskie we Włoszech oraz Centrum im. Szymona Wiesenthala.

“Zaproszenie Faurissona jest żenujące dla środowiska włoskich naukowców, upokarza rodziny włoskich męczenników, którzy wycierpieli się przez faszyzm […] oraz zachęca do perwersyjnej propagandy wzniecającej nową falę antysemityzmu i rasistowskiej doktryny.” – pisze Centrum im. Szymona Wiesenthala, znany propagandowy i terroryzujący społeczeństwa ośrodek promocji syjonizmu i praktycznej walki z wolnością słowa.

Profesor Moffa odpowiada, że “Chcę podkreślić, że nie jestem żadnym “negacjonistą”, lecz myślę, że powinna być umożliwiona wolna debata i zaprezentowane w niej różne interpretacje historycznych wydarzeń.”

ZOB. RÓWNIEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1027 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]