- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Częstochowska homoprowokacja. „Tęczowi” testują reakcję opinii publicznej

Chociaż w tym roku środowiska homoseksualne organizujące w Częstochowie „paradę równości” nie odniosły sukcesu, gdyż ich marsz nie dotarł do celu, zaś liczba uczestników wydarzenia była niska, to – jak prognozuje w rozmowie z PCh24 Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych – za rok „tęczowi” powtórzą swoją próbę. W ten sposób testują bowiem reakcję opinii publicznej wobec ich ideologicznych postulatów.

Krucjata Młodych – razem z innymi środowiskami katolickimi, konserwatywnymi, narodowymi oraz obrońcami życia – współorganizowała modlitewne spotkanie Reduta Niepokalanej. Wspólna modlitwa stanowiła odpowiedź ludzi wierzących na zapowiedzi środowisk LGBT. Homoseksualiści chcieli bowiem pojawić się u stóp jasnogórskiego sanktuarium i „pozdrowić” Paulinów.

Marsz LGBT napotkał jednak na trudności i ostatecznie został rozwiązany zanim dotarł do celu. Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych przewiduje jednak, że pierwsza próba sił środowisk homoseksualnych oraz narodowo-katolickich w Częstochowie nie będzie ostatnią.

Oni będą cały czas próbować. Podejrzewam, że za rok to powtórzą. Będą testować, czy już reakcja opinii publicznej zmiękła, czy jeszcze jest twarda: nie, nie, nie – powiedział w rozmowie z PCh24.pl.

Jak relacjonował, spotkanie modlitewne Reduta Niepokalanej przebiegało spokojnie. Każdy uczestnik mógł poprowadzić dziesiątkę różańca, po której następował wspólny śpiew pieśni religijnych.

Natomiast uczestniczące w częstochowskiej homoparadzie środowiska LGBT zapowiadały, że o godzinie 17 w Parku Staszica odbędzie się kolejna „tęczowa” impreza. Nasz rozmówca około godziny 17 informował nas jednak, że we wskazanym miejscu pojawiło się niewielu homoaktywistów. Nie brakowało wtedy natomiast przedstawicieli środowisk katolickich i narodowych oraz policji. Dopiero kilkanaście minut po 17 w Parku Staszica zaczęli nieco liczniej pojawiać się „tęczowi”.

Jednak i o godzinie 18 liczba działaczy LGBT zgromadzonych w Parku Staszica była niewielka – około 20 osób. Za to około 30 działaczy narodowo-katolickich (w tym z ONR) odmówiło na kolanach dziesiątkę Różańca w intencji moralnej odnowy narodu polskiego.


MWł

Polecamy również:

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]