- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Najtwardsi wyborcy masowo odwracają się od PiS-u po kapitulacji przed Żydami. „Czy Wy już kompletnie straciliście rozum?”

„Katastrofa”, „Farsa”, „Zrzeczenie się suwerenności” – takie komentarze można przeczytać pod tweetem Michała Dworczyka, który ogłosił konferencję Moawieckiego i Netanjahu, którzy mają ogłosić wspólne stanowisko, po wycofaniu się przez Polskę z nowelizacji ustawy o IPN.

Przypomnijmy, że jeszcze dziś rano Mateusz Morawiecki złożył wniosek o zmianę w ustawie o IPN i wycofanie się z przepisów karnych. Później Sejm, uniemożliwiając debatę, przeprowadził w błyskawicznym tempie trzy głosowania, a popołudniu Morawiecki tłumaczy się w Senacie.

Tu jednak też musi się uwijać, bo już o 18 ma odbyć się wspólna konferencja premierów Polski i Izraela. Tzn. Morawiecki będzie przemawiał w Warszawie, a Netanjahu w Tel-Awiwie. Premierzy mają przedstawić „wspólne stanowisko”.

Pod Tweetem Michała Dworczyka z KPRM wyborcy PiS-u, nawet Ci najtwardsi, bardzo krytycznie oceniają decyzję partii i zapowiadają, że więcej nie zagłosują na rządzące obecnie ugrupowanie.

Jeden z komentujących podkreśla, że jest to odebrane jako wywieszenie przez Polskę białej flagi:

https://twitter.com/Monika_Lind/status/1011951999343038464

 

https://twitter.com/pieknaidobra/status/1011959279044177920

 

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]