Dwuznaczne manewry. Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce przejęcie lotniska

Aktualizacja: 2018-06-13 5:16 pm

Izraelscy spadochroniarze ćwiczyli w Polsce i w kilku innych państwach europejskich. Ich ćwiczenia miały też historyczne tło.

Dla izraelskich komandosów ćwiczenia nad Polską i Niemcami, gdzie mieściły się obozy zagłady miały wymiar symboliczny – tak pisze „The Times of Israel”.

Oddział izraelski na lotnisku – zdjęcie ilustracyjne. Fot. Wikipedia CC 2.0 autor: IDF

Najważniejszym zadaniem dla izraelskich spadochroniarzy była misja przejęcia lotniska w Polsce. Izraelscy i amerykańscy spadochroniarze przylecieli z Niemiec i wykonali skoki w Polsce.

„To był dla nas wielki przywilej i zaszczyt, zarówno współpraca [z USA red.], jak i symboliczne wydarzenie” – powiedział major Amir Puri, dowódca izraelskich spadochroniarzy.

„Uczestnictwo w ćwiczeniach w Niemczech i Polsce, gdzie zlokalizowane było wiele hitlerowskich obozów śmierci, wraz z armią amerykańską, która pomogła wyzwolić część z nich, miało „wielkie znaczenie” dla oddziałów izraelskich” – powiedział Ido Sharir, oficer operacyjny.

Jak poinformował „The Times of Israel”, coroczne ćwiczenie Swift Response odbyło się w tym roku w Niemczech, Polsce, na Litwie i Łotwie, z udziałem uczestników z całej Europy, w tym z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Polski i Portugalii.

Źródło: Onet.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102144 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]