Skandal w Jad Waszem! Biało-czerwone obozy

Aktualizacja: 2018-06-11 11:47 am

Skandaliczna grafika, która miała rzekomo pojawić się w materiałach instytutu Jad Waszem. Widać na niej mapę z niemieckimi nazistowskimi obozami koncentracyjnymi oraz obozami pracy przymusowej. W czym problem? Wystarczy spojrzeć na grafikę, jaką zaprojektowano dla oznaczenia obozów koncentracyjnych. Mamy tu do czynienia z oczywistym przykładem antypolonizmu.

W przypadku obozów pracy przymusowej mamy grafikę z kilofem i młotem. Jeśli zaś chodzi o obozy koncentracyjne – na znaczniku widnieje mur i drut kolczasty. Projektantowi najwidoczniej zależało jednak na tym, aby i przy tej okazji uderzyć w Polaków.

Z jakiegoś powodu mur na owym oznaczeniu pomalowano na czerwono. Niebo ponad nim zaś na biało. Ot prosty sposób, aby umieścić znów flagę Polski przy obozach koncentracyjnych. Po prostu skandaliczne.

Oczywiście z pewnością za chwilę dowiemy się, że to przypadek lub wizja autora, który nie miał na celu urazić Polaków. Prawda jest jednak zupełnie inna – odwiedzający zapamiętają barwy, które widniały przy oznaczeniu niemieckich obozów koncentracyjnych w okupowanej Europie. I o to właśnie najpewniej chodziło.

Grafika jest szeroko udostepniana w mediach społecznościowych. Czy Jad Waszem ustosunkuje się do tego i zapewni, że to nie z tego instytutu, jak głoszą twitterowicze?

https://twitter.com/PrawyPopulista/status/1003907337575428098

[Źródło:] http://www.fronda.pl/a/skandal-w-jad-waszem-bialo-czerwone-obozy,111173.html

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=102087 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]