Porażające odkrycie w Londynie. Papieskie relikwie na… wysypisku!

Aktualizacja: 2018-05-13 11:26 am

Pracownicy londyńskiej sortowni na jednym z wysypisk znaleźli pudełko na kadzidło z  – jak się później okazało – relikwiami papieża św. Klemensa I. Skórzane pudełko było zapieczętowane czerwonym woskiem i sznurem tej samej barwy. Znajdujący się na nim napis „Oss. S Clementis” (kość Św. Klemensa) nie pozostawia złudzeń co do jego zawartości.

Porażające odkrycie w Londynie. Papieskie relikwie na… wysypisku!

Przedstawiciele firmy sortującej starają się dowiedzieć, jak i w której części brytyjskiej stolicy te cenne przedmioty trafiły na śmietnik. Zastrzegają jednak, że mimo nowoczesnej techniki, dotarcie do takich informacji będzie niezmiernie trudne.

W tej chwili znalezione relikwie znajdują się w biurze londyńskiej firmy Enviro Vaste. Nie ma na razie informacji, gdzie ostatecznie trafią cenne relikwie. 

– Moi pracownicy znajdywali na śmietnikach bardzo różne przedmioty. Na takie skarby, odkąd w Wielkiej Brytanii działają zorganizowane firmy zajmujące się transportem i selekcją odpadów, nikt nigdy nie natrafił – przyznał prezes londyńskiego przedsiębiorstwa.

Św. Klemens I lub też Klemens Rzymski zwany Apostołem Pokoju jest świętym zarówno Kościoła katolickiego, jak i Cerkwi prawosławnej. Według tradycji był męczennikiem. Jest zaliczany do Ojców Kościoła. Był papieżem w latach 91-101.

Zmarł w Chersoniu, dziś na południu Ukrainy, stąd szczególne przywiązanie do tej postaci ze strony rosyjskich i ukraińskich prawosławnych.

Źródło: „The Guardian”, www.sedmitza.ru

ChS

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-05-11)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Po pierwsze, trzeba ustalić czy te relikwie były zaewidencjonowane w jakichś archiwach kościelnych i gdzie znana była ostatnia ich lokalizacja. Przypuszczalnie jednak może chodzić o relikwie dawno “zagubione”, a więc takie których losy podzieliły protestanckie grabieżcze łupy w czasie stuleci antykatolickich rządów uzurpatorów tronu królewskiego w Anglii. Kiedyś zatem, jakiś “zacny” ród, który powstał na skradzionym majątku Kościoła katolickiego, zawłaszczył (czytaj: ukradł, najczęściej mordując księży i mnichów) majątek, w tym i te relikwie. Przeleżały one w jakichś szafach, a gdy “ród” podupadł, jakaś ostatnia babcia zmarła pozostawiając w swoim domku graty, w tym i to pudełeczko. Wszystko po babci załadowano do worków i odstawiono na śmieci. 

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101597 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]