Juncker złoży hołd Marksowi

Aktualizacja: 2018-04-29 1:50 pm

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker weźmie udział w obchodach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa – poinformował na twitterze europoseł Marek Jurek. Jeden z najważniejszych polityków UE zamierza uczcić człowieka, który stworzył antykatolicką i zbrodniczą ideologię.  

„Czy to są obowiązki pamięci spoczywające na Unii Europejskiej?” – zapytał retorycznie Marek Jurek na Twitterze. I nie są to jedynie „niepotwierdzone informacje”. Juncker nie kryje się z gotowością upamiętniania Marksa.

„Juncker jest honorowym obywatelem Trewiru. Dlatego szef Komisji Europejskiej został zaproszony przez Malu Dreyer, premier (kraju związkowego) Nadrenii-Palatynatu, by wziął udział w ceremonii otwarcia wystawy o Karolu Marksie. Mając dekady doświadczeń w polityce na poziomie narodowym i europejskim, przewodniczący Juncker jest świadomy historycznych faktów i wrażliwości. Jakiekolwiek są poglądy ludzi o Karolu Marksie, nikt nie może zaprzeczyć, że Karol Marks jest osobą, która ukształtowała historię, w ten czy inny sposób” – oświadczyła rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

Kluczowe wydają się tutaj słowa „ten czy inny sposób” wszak w przypadku Marksa chodzi raczej o „inny sposób”. Inny niż ten, zgodny z tradycją i kulturą europejską. Poza tym na historię wpływali także Benito Mussolini, Adolf Hitler czy Józef Stalin. Warto postawić pytanie czy również ich Juncker upamiętni, gdy pojawi się taka sposobność?

Uroczystości, w których weźmie udział Juncker, zostaną wyprawione z okazji 200. urodzin Marksa – twórcy skrajnie materialistycznej filozofii, która okazała się cenną inspiracją dla największych zbrodniarzy i pomniejszych przestępców XX wieku.

Źródło: telewizjarepublika.pl

ged

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl () -- [Org. tytuł: «Juncker złoży hołd Marksowi. Europoseł Marek Jurek w szoku!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101394 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]