Komunista i kandydat na prezydenta USA Bernie Sanders chce… pracy dla każdego. Czy to się skończy łagrami?

Aktualizacja: 2018-04-25 11:30 am

Senator Bernie Sanders ma ogłosić propozycję, która zagwarantuje pracę co najmniej za 15 na godzinę oraz pakiet zdrowotny dla każdego dorosłego Amerykanina, „który będzie tego chciał lub potrzebował”.

Pomysł senatora wciąż znajduje się na wczesnym etapie tworzenia. Biuro Sandersa jeszcze nie ujawniło szczegółów finansowania tego planu. Wcześniejsze projekty na dużą skalę proponowane przez niego to zniesienie ulg podatkowych dla najbogatszych Amerykanów i dużych korporacji.

Bernie Samders. Fot. Wikipedia

Bernie Samders. Fot. Wikipedia

„To szansa na coś przełomowego, wykraczającego poza to co robiliśmy przez ostatnie 40 lat, kiedy wszystkie zyski poszły do ​​elity społeczeństwa” – stwierdza.

Krytycy federalnych propozycji zatrudnienia twierdzą, że interwencja rządu w celu podniesienia płac może doprowadzić do obniżenia przez prywatne firmy kosztów w innych obszarach, w tym zatrudniania mniejszej liczby pracowników. Sanders jest od dawna zwolennikiem „Walka o 15”, ruchu mającego na celu podniesienie płacy minimalnej do 15 dol. za godzinę.

Propozycja wydaje się być utopią, która nie znajdzie odzwierciedlenia w poparciu przez większość demokratyczną.

„To całkowicie podkopuje wiele branż i firm” – powiedział konserwatysta Brian Riedl. „Będzie presja, aby wprowadzić wyższe wynagrodzenie lub pewne korzyści, których sektor prywatny nie oferuje” – dodał.

Bardziej radykalnie komentują sprawę internauci, którzy przekonują, że „pracę dla każdego” można wprowadzić tylko w jeden sposób. Poprzez powrót do niewolnictwa i system łagrów.

Za: Najwyższy Czas! (25/04/2018)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Pomysły żydokomuny – bo właśnie Żydem i komunistą jest ‘Bernie’ – można byłoby skomentować po prostu machnięciem ręką, tak jak to się robi wobec chorego psychicznie człowieka i jego wynalazków naprawy społeczeństwa, gdyby nie jedno ale… Tym ‘ale’ jest autentyczne poparcie dla jego osoby i chorych idei ogromnej rzeszy Amerykanów, szczególnie młodego i średniego pokolenia. Czyli tych, którzy z powodzeniem przeszli przez żydokomunistyczną indoktrynację w szkołach amerykańskich i zatracili możliwość samodzielnego i logicznego myślenia.

Niestety, to nowe Imperium Zła, jakim stały się Stany Zjednoczone, mogą powtórzyć eksperyment sowiecki, który wdrożony został wtedy właśnie przez żydokomunę. Tą samą, acz przepoczwarzoną, która teraz kontroluje Amerykę.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=101319 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]