Izrael podrzuci „uchodźców” krajom Zachodu. Bo przyjechali w celach zarobkowych

Aktualizacja: 2018-04-2 12:16 pm

Władze Izraela zmieniają plany dotyczące postepowania z imigrantami. Tak osoby fałszywie podające się za uchodźców nie trafią do Afryki, skąd przybyli, ale do krajów Zachodu. Powód? Migranci wyjechali „za pieniądzem”.

Wedle ostatnich danych do krajów Zachodu – na terenie Europy głównie do Włoch oraz do Kanady – miałoby trafić ponad 16 tys. osób, tzw. uchodźców z Afryki, których Izrael nie chce na swoim terytorium.

Premier Izraela, Benjamin Netanyahu zakomunikował, że ONZ-towski Wysoki Komisarz ds. Uchodźców ma „zorganizować i sfinansować plan”.  Ma być on wdrożony w ciągu pięciu lat.

Władze Izraela stoją na stanowisku, że większość z 40 tys. migrantów obecnie przebywających w tym kraju, to nie uchodźcy, ale osoby, które opuściły swoje ojczyzny w celach zarobkowych. Większość z nich pochodzi z Sudanu i Erytrei.

Źródło: tvp.info

MA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100877 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]