Kolejny ukraiński region wywiesi czerwono-czarne sztandary. To symbol UPA – morderców Polaków!

Aktualizacja: 2018-03-28 10:35 am

Czy niebiesko-żółta flaga Ukrainy zostanie zastąpiona przez czerwono-czarny sztandar banderowców? Taki scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny, a wszystko za sprawą radnych obwodu chmielnickiego. 

Samorządowcy zasiadający w radzie obwodu chmielnickiego zdecydowali, że symbol ukraińskich nazistów będzie oficjalnie wywieszany na budynkach publicznych m.in. podczas świąt. Za takim rozwiązaniem zagłosowała zdecydowana większość z nich. Decyzja ta oznacza, że obok budynków rady obwodu i podległych jej urzędów, czerwono-czarne flagi zostaną umieszczane razem z państwowymi niebiesko-żółtymi.

To jednak nie wszystko. Rada poinformowała, że zwróci się do Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej o wyznaczenie dat związanych z historią ukraińskiego ruchu narodowowyzwoleńczego, aby wówczas również wywieszać czerwono-czarne flagi. Ponadto samorządowcy obwodu chmielnickiego chcą zwrócić się do Rady Najwyższej (ukraińskiego parlamentu) o „nadanie czerwono-czarnym barwom oficjalnego statusu bojowego sztandaru ukraińskiej walki narodowowyzwoleńczej.”

Czerwono-czarna flaga to symbol Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. „Źołnierze” band UPA w bestialski sposób wymordowali około stu tysięcy Polaków i przedstawicieli innych nacji podczas ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Pod koniec stycznia podobną decyzję w sprawie propagowania czerwono-czarnej flagi podjęła rada obwodu lwowskiego.

Źródło: tvp.info

TK

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100765 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]