Amerykanie zabili trzech Polaków, bo spieszyli się na lunch!

Aktualizacja: 2018-02-28 9:25 am

INFO: Przez amerykańskich żołnierzy doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęło trzech Polaków – informuje portal orzysz.wm.pl.

– Według świadków wypadek został sprowokowany z udziałem sprzętu US Army. Zestaw ciężkich pojazdów zjeżdżał na autostradę i zmienił pas – powiedziała p. Łucja Laufer z Prokuratury Regionalnej w Drawsku Pomorskim.

Kierowca wojskowej ciężarówki nie zwrócił uwagi na fakt, że zajeżdża drogę samochodowi z ludźmi i wypchnął auto na przeciwległy pas ruchu. W efekcie bus zjechał na lewy pas jezdni i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. Sprawcy kolizji odjechali z miejsca zdarzenia. Całą sytuację nagrała kamera zamontowana w jednym z aut.

– Jak wyjaśniono podczas śledztwa, pojazdy US Army jechały po terenie poligonu zbyt szybko, bo Amerykanie spieszyli się na lunch! – dodał p. Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii.

Źródło: orzysz.wm.pl

Opracował: GK

Za: korwin-mikke.pl (28-02-2018)

 


 

Polska: Żandarmeria dementuje, jakoby „Amerykanie zabili trzech Polaków bo spieszyli się na lunch”

Jakiś czas temu w mediach elektronicznych „poza głównym obiegiem” pojawiły się informacje w stylu „Żandarmeria potwierdza: Amerykanie zabili trzech Polaków bo spieszyli się na lunch” (cytując tytuł jednego z artykułów). Miało chodzić o wypadek drogowy, rzekomo spowodowany przez kierowców US Army pod Zakrzewem (woj. kujawsko-pomorskie). Podawano też, że informację „potwierdził rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Artur Karpienko”.

Zaobserwowano, że artykuły tego typu w charakterze „uwiarygodnienia” często powoływały się na artykuły ze źródeł zewnętrznych (jak np. „SuperExpress” czy inne tabloidy), informujących o faktycznie zaistniałym tragicznym wypadku drogowym k. miejscowości Zakrzewo.

Patrząc jednak na te doniesienia, wprawny czytelnik mógł zauważyć pewne szczegóły, budzące wątpliwości co do prawdziwości podawanych informacji. Sprawdzając u źródła – na stronie „SuperExpressu” podawano, że we wspomnianym wypadku to kierowca tira zderzył się z busem. Natomiast część wspomnianych wcześniej artykułów wyglądała, jakby nastąpiło pomieszanie ze sobą dwóch wypadków drogowych: tego omawianego z innym wypadkiem drogowym ze skutkiem śmiertelnym, jaki miał miejsce na poligonie w Drawsku Pomorskim (w którym jednak też nie brały udziału żadne pojazdy US Army).

Aby wyjaśnić sytuację, poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej – jak odpowiedział ppłk. Karpienko, wiadomości o śmiertelnym wypadku spowodowanym rzekomo przez US Army stanowią „fake news”. Natomiast on sam nie udzielał wspomnianych na wstępie wypowiedzi żadnym mediom.

(oprac. M.M.)

Komentarz Redakcji [xPortal.pl]: Nieprawdziwe doniesienia rozprzestrzeniły się szybko w mediach społecznościowych, co jest zasmucające. Innym ludziom, również udzielającym się w pozostałych mediach poza „głównym obiegiem” chcielibyśmy powiedzieć – piętnujmy prawdziwe patologie US Army (w rodzaju szerzących się w jej szeregach dewiacyjnych praktyk seksualnych, tudzież autentycznych kierowców-ofermów), a nie te zmyślone.

Za: xPortal.pl (6 marca 2018)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=100132 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]